Veřejná sbírka na generální opravu parní stříkačky.

SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů Semily I vypsal veřejnou sbírku na generální opravu parní stříkačky

Za účelem finanční podpory od veřejnosti, spolků a firem, byl založen transparentní účet u Komerční banky a.s., pod názvem - Veřejná sbírka na generální opravu parní stříkačky, který je zveřejněný i na stránkách banky a všichni můžou kontrolovat, jak je s finanční částkou nakládáno.

Na transparentním účtu jsou v dolní části vidět přispivatelé na tuto veřejnou sbírku

Číslo transparentního účtu: 131 – 2861300207/0100

Předem moc děkujeme za jakýkoli finanční příspěvek. Záchrana naší krasavice za to určitě stojí.

Marek Vrtilka, starosta SDH Semily I, tel. 777 944 355

UPOZORNĚNÍ

Sbírkový účet je veden jako transparentní účet. V případě přispění finančních prostředků na tento účet, je zobrazeno jméno přispěvovatele a zaslaná finanční částka.

Zasláním prostředků na náš sbírkový účet vyjadřujete svůj souhlas se zveřejněním Vašeho jména a zaslané finanční částky.

Osvědčení od Krajského úřadu Libereckého kraje

PRO ZOBRAZENÍ TRANSPARENTNÍHO ÚČTU U KOMERČNÍ BANKY KLIKNĚTE NA TENTO TEXT NEBO NA OBRÁZEK POD TÍMTO TEXTEM

Stodvacetiletá královna parních stříkaček volá o pomoc!

Parní stříkačka SDH Semily I byla vyrobena roku 1904 v dílnách firmy R. A. Smekal na Smíchově. Na její pořízení se tehdy skládali textilní podnikatelé ze Semil a okolí, ale také pojišťovny, banky, město i mnozí občané. Od počátku se stala jedinečným pomocníkem při boji s požáry. Vyznamenala se u řady ohňů i poté, kdy si sbor koupil první motorovou stříkačku, například při strašlivém požáru rakvárny roku 1933. Po druhé světové válce odešla do důchodu a v 80. letech se dostala do Muzea hasičské techniky v Chrastavě.

Po sametové revoluci si na ni semilští hasiči opět vzpomněli. Po pracné resuscitaci navštěvovala od roku 2007 slavnosti a soutěže v našem městě a celé naší republice. Je pýchou nejen našeho sboru, ale proslavila i město Semily – vždyť parních stříkaček ve funkčním stavu zbylo v naší republice jen pár. Zúčastnila se i letošních oslav 160. výročí založení nejstaršího českého hasičského sboru ve Velvarech 18. května. Po této akci se však významně porouchala – přímo v jejím srdci se objevila prasklina.

Protože se jedná o technicky dokonalý stroj, bude i jeho odborná oprava, k níž bychom chtěli co nejdříve přikročit, finančně velmi nákladná – předběžný odhad je okolo 500 tisíc korun. Jsme však rozhodnuti udělat vše, co je v našich silách, abychom jí opět vrátili život a mohla těšit obdivovatele dovednosti našich předků u nás i v zahraničí. Síly sboru na to však nestačí – proto se obracíme na širokou veřejnost, na všechny, kterým není její osud lhostejný.

Za účelem finanční podpory od veřejnosti, spolků a firem, byl založený transparentní účet u Komerční banky a.s., pod názvem - Veřejná sbírka na generální opravu parní stříkačky, který je zveřejněný i na stránkách banky a všichni můžou kontrolovat, jak je s finanční částkou nakládáno.   Číslo transparentního účtu: 131 – 2861300207/0100

Marek Vrtilka, starosta SDH Semily I, tel. 777 944 355

13/9/2024–14/9/2024